Zakup mieszkania powinien być za każdym razem dobrze przemyślany

12 lipca, 2021 0 przez admin

Wybór miejsca, gdzie będziemy mieszkać, jest jest z pewnością jedną z najważniejszych decyzji, jakie będziemy musieli podjąć. Czasy się zmieniły tak więc nie jest to 1 wybór na całe nasze życie, jeśli coś nam się nie spodoba, w każdym momencie będziemy mogli rozważyć przeprowadzkę, zdarza się, że jest ona niestety znacznie bardziej kłopotliwa niż pierwszy zakup, zwłaszcza jeśli dana nieruchomość obarczona jest hipoteką. Dlatego zakup lokalu czy domu musi być zawsze dobrze przemyślany. Nie powinien być spowodowany impulsem. W zależności od oczekiwań klientów rynek stawia przed nami wachlarz różnorodnych budynków mieszklanych: domy wielorodzinne, wolnostojące, szeregówki, bliźniaki.

Gdzie nabyć mieszkanie?

Nasz wybór zależy od bardzo wielu czynników, składają się na nie liczba członków w rodzinie, nasze osobiste potrzeby, to czy pragniemy zamieszkać w środku miasta, czy też naszym wielkim pragnieniem jest spokój i cisza. Jednak najbardziej wpływowymelementem podczas wyboru przyszłego miejsca zamieszkania jest stan naszego portfela. Niestety jest tak, że wielu ludzi, szczególnie młodych, którzy dopiero co wkraczają na ścieżkę życia na własny rachunek często nie stać na zakup mieszkania za gotówkę. Dlatego też młodzi ludzie częściej biorą kredyt. Jeśli zdecydujemy się na mieszkanie, którego cena nie jest bardzo duża (przetargi spółdzielcze, komornicze, mieszkania do remontu) kredyt na nasze mieszkanie, który będziemy mogli zaciągnąć może być kredytem na gotówkę. Jednak w tej sytuacji musimy mieć na uwadze, iż kwota takiego zobowiązania nie jest zbyt wysoka oraz najprawdopodobniej wystarczy tylko na zakup lokalu. A przecież mieszkanie to nie tylko puste pomieszczenia, trzeba je do tego za coś wyposażyć choćby w najważniejsze, najpotrzebniejsze urządzenia. Z drugiej strony nikt nie potrafi przewidzieć przyszłości, zaś kredyt gotówkowy uzyskamy na góra osiem lat. To znacznie bezpieczniejsza możliwość niż zobowiązanie na lat np. 30. Ceny domów albo apartamentów niestety nie sa niskie tak jak koszty mieszkań w wielorodzinnych domach albo blokach z dużej płyty, w związku z tym tutaj jedyną i najlepszą opcją jest https://capiterum.com/kredyt-na-mieszkanie.

Kredyt

Przeważnie tego typu zobowiązanie zaciągane jest nie tylko na długie lata, lecz przede wszystkim, do czasu kiedy kredyt nie zostanie spłacony, dana nieruchomość jest własnością banku. Dlatego zaciągnięcie kredytu hipotecznego powinno być naprawdę bardzo dobrze przemyślane. Z drugiej strony spłata rozciągnięta na lata sprawia, że raty te nie są bardzo duże. Koszt takiej raty po dodaniu czynszu możemy porównać do opłaty za wynajem, a przecież mieszkamy na swoim kawałku podłogi, co na pewno jest ogromnym plusem! Żeby zdobyć taki kredyt, najczęściej potrzebne jest min. 10% wkładu własnego.

Jednakże nad kredytem hipotecznym należy się porządnie zastanowić, choćby z tego względu, że wielkość kwoty jaką mamy możliwość pożyczyć jest dużo wyższa niżeli przy kredycie gotówkowym, co pozwoli nam nie tylko na zakup nieruchomości ale także bez najmniejszych przeszkód pozwoli nam ją wyremontować, czy wyposażyć.