Bambusowa podłoga jest bardzo odporna na ścieranie.

1 lipca, 2021 0 przez admin

Co położyć na podłogę w mieszkaniu? Czy lepsza w tym wypadku okaże się deska warstwowa, lakierowana, deska lita, olejowana, a być może ostatni hit jakim jest bambusowa podłoga? Podłogi wykonane z deski bambusa cechują się wyjątkowym designem, oraz wyjątkową twardością. Unikalne wybarwienia dają wnętrzom oryginalnego charakteru.

Wysoka jakość wyrobu da domownikowi dużą satysfakcje z użytkowania bambusowej podłogi przez wiele lat. Tego rodzaju podłogi są łatwe podczas montowania, natomiast dzięki użyciu konserwujących środków ekologicznych utrzymanie podłogi to przyjemność. Półprodukt do produkcji tej podłogi pochodzi z plantacji fairtrade. Dzięki temu że materiał bambusowy cechuje się bardzo dużą gęstością a oprócz tego wytrzymałością, podłogi te są ponad dwukrotnie bardziej trwałe niżeli zwyczajne podłogi drewniane. Dzięki zastosowaniu najnowszej techniki , która opiera się na pokryciu wszystkich desek wieloma warstwami specjalnego lakieru, podłoga bambus jest odporna na ścieranie. Zarówno wyjątkowy design jak i trwałość podług bambusowych, to nie tylko prawdziwa przyjemność dla Twoich stóp lecz również dla portfela. Biorąc pod uwagę materiał zastosowany do produkcji podłogi bambusowej, pod wpływem wilgoci materiał cały czas kurczy się albo rozszerza.

Dlatego należy zabezpieczyć materiał przed uszkodzeniami, stosując w tym celu adekwatne środki do pielęgnacji. Bambusowe deski powinno się zabezpieczyć przed awariami stosując odpowiednie działania pielęgnacyjne jak usuwanie kurzy, czy też piachu.