Egipcjanie stosowali hieroglify, które zostały odrzucone w niepamięć przez bardziej uniwersalne litery.

1 lipca, 2021 0 przez admin

Pismo a rozwój cywilizacji Już tysiące lat temu w jaskiniach oraz grotach powstawały pierwsze obrazy oraz sceny z życia ludzi, głównie polowania. Obrazy te wykuwało się w skałach ostrymi narzędziami. W starożytnym Egipcie wytwarzano pergaminy, na których można było pisać, czyli przekazywać informację z zastosowaniem znaków. Egipcjanie stosowali hieroglify, które z po pewnym czasie zostały odrzucone w niepamięć przez bardziej uniwersalne litery. Powstanie długopisu i ołówka Dynamiczny rozwój przyborów piśmienniczych nastąpił w roku 1761, gdy wyprodukowano pierwszy ołówek. Na pierwszy (dla nas) długopis musieliśmy jednak poczekać ponad sto pięćdziesiąt lat. W roku tysiąc dziewięćset trzydziestym ósmym. w Argentynie rozpoczęła się masowa produkcja długopisów wykonanych przez artystę z Węgier, László Bíró.

Od tamtego roku zaczęła się dynamicznie rozwijać branża zajmująca się produkowaniem takowych towarów. Artykuły piśmiennicze zastąpione przez komputery? Obecnie na urządzeniach typu komputer bądź tablet powstają ciekawe aplikacje, , które mają na celu utworzenie i przekazanie tekstu. Wiele osób korzysta z tego typu edytorów na własną korzyść, przyrządzając listy zakupów, a także wypracowania do szkoły! Mimo dynamicznego rozwoju technologii mało prawdopodobne jest, iż przestaniemy używać na przykład ołówków. Długopis, ołówek czy pióro? Wszelkie przybory do pisania mają swoją własną specyfikę.

Obecnie najczęściej spotykamy wygodny oraz poręczny długopis: możemy go spotkać w różnych środowiskach a także miejscach: biurach, szkołach, przychodniach i tak dalej. To ma swoje uzasadnienie, bowiem długopis to najmniej kłopotliwy ze wszystkich publikacji piśmienniczych. Bardziej wyszukanym oraz specjalistycznym narzędziem jest na pewno pióro. Używa się go na wyższych szczeblach władzy albo w zarządach spółek. Pióro to dobry przyrząd, kiedy pełnimy oficjalne stanowiska – w tej sytuacji zwykły długopis jest co najmniej nie na miejscu. Co ciekawe, ołówek nie ma ołowiu, ale grafit – czarny rysik, który umożliwia pisanie.

Ołówek znajduje swoje zastosowanie w nieformalnych sprawach, takich jak: codzienne notatki a także zapiski, rysowanie figur geometrycznych a także bardziej „artystyczne” obrazki, zapisywanie mało| ważnych informacji albo takich, które za chwilę nie będą już tak ważne. Wybór przyrządu do pisania Obecnie na rynku jest setki ofert, pośród których główną rolę grają artykuły piśmiennicze. To ogromna szansa dla każdego – w dzisiejszych czasach mamy możliwość nawet stworzyć pióro bądź ołówek z wygrawerowanym napisem albo logo spółki.

Bardzo wielu ludzi uważa taką funkcję za twórcze i niezwykle pomysłowe podejście do odbiorcy, którego uwaga powinna być cały czas skupiona na danej marce. A co się z tym łączy, długopis z napisem „Firma ABC idealna dla Ciebie!” na pewno przykuje uwagę ewentualnego konsumenta, bowiem wiadomo, iż dzień w dzień, przez długi okres czasu używamy wyrobów piśmienniczych. I nie jest to tylko szkoła….