Alkoholizm dotyczy ludzi, którzy należą do rodziny osoby chorej.

18 kwietnia, 2021 0 przez admin

Alkoholizm dotyczy osoby, która jest uzależniona. Czy aby na pewno? Niestety, choć najczęściej to słyszymy – nie jest to prawdą. Alkoholizm dotyczy ludzi, którzy należą do rodziny osoby chorej. Partnerzy, dzieci – skutki czują wszyscy. Po alkohol sięgają dziewczyny, faceci, osoby młode. Podczas stresu chcielibyśmy się wyluzować. Niewinnie wypijamy odobinę wina czy jedno piwo. W pewnej chwili alkohol wymyka się z pod kontroli.

Gdy jesteśmy alkoholikami tracimy zdolność zarządzania wypijanego alkoholu. W większości wypadków żal i strach towarzyszą wszędzie. Schemat picia może iść pokoleniowo. Jeśli pił ojciec, całkiem możliwe, że jego syn również będzie. Córka szukała będzoe męża, który posiada kłopot z alkoholem albo jest w jakikolwiek inny sposób dysfunkcyjny.

Bliscy pod wpływem złych emocji będzie kłócić się, gniew wyładowywać na sobie. Wszystko to na stałe pozostaje w naszych głowach. To skrzywdzenie zostaje w nas na całe życie, odciska swoje piętno.Alkoholik ma obowiązek się leczyć. Radę może odszukać w wielu miejscach – leczenie alkoholizmu Lublin czy również na specjalnych spotkaniach AA. Musi sam czuć ochotę zaprzestania picia a oprócz tego wyjścia z nałogu. Motywacją dla niego może być rodzina.